Elitarne wozy – kupisz je na specjalnych licytacjach

Każdy z nas marzy o życiu w splendorze, niestety, świat jest tak skonstruowany, że nie każdy w tym splendorze może żyć. Właśnie dlatego opowiastki o tym, że jakikolwiek samochód należący do kogoś ważnego został kupiony za ciężkie pieniądze, na ogół rozpatrujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że dużo z używanych przez istotne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, ma prawo uzyskać wartość przekraczającą o wiele wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są ekskluzywne samochody, które niegdyś były własnością kultowych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się wykwintne samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on kolosalne zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były wozami krótkich serii, produkowanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To smutne, tunezyjski tyran, dyktator został obalony, a uciekając razem z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje idealna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na aukcję, by odzyskać choć znikomą część zagrabionych przez niego pieniędzy. 

Jakie automobilowe perełki pojawiły się na licytacji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Aukcje szykownych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni chcą zakupić samochód mający swoją historię, inni pragną z bliska obejrzeć komfort oraz zadumać się nad bogactwem innych. W wielu przypadkach, z racji na swoją wartość historyczną, ceny takich aut szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć autem, który dawno temu należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone lub innej gwiazdy. I właśnie w wypadku aut stylowych, które zostały wystawione na aukcje z przeróżnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na domenie styl życia prezentujemy takie przypadki.

Przetargi wozów wytwornych cieszą się dużym zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj wyłącznie o auta najświeższej generacji – często się zdarza, że najwyższe sumy zdobywają samochody kilkudziesięcioletnie, niemniej jednak mające jakąś własną historię. Jak dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został zbyty za astronomiczna kwotę 16,4 mln dolarów. Jest to najlepszy wynik cenowy na licytacjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo wyłącznie, że przez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych oraz Europy, kto jest jego nabywcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              cars

https://www.fox360.net/pl         technologia

https://www.fox360.net              automotive

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *