Kompresory spalinowe

Kompresory spalinowe używane są ludziom już od dawna, w wielu sektorach są one w powszechnym wykorzystaniu. Spore firmy zazwyczaj mają ich w nadwyżce, gdyż współcześnie większość hal produkcyjnych potrzebuje do funkcjonowania sprężarek. Lecz w chwili otwierania nowej działalności zakup od początku nowego sprzętu może wiązać się z dość dużym wydatkiem. Gdzie nabywać kompresory spalinowe, żeby nie stracić na nie fortuny?

Aby zaopatrzyć swoją nową fabrykę w sprężarki najlepszej jakości nie musimy wcale ich kupować, wystarczy wykorzystać możliwość leasingu. Biznesmeni mogą go uzyskać głównie u producenta kompresorów, dysponują oni nie jedynie nowymi urządzeniami, ale również używanymi. Oczywiście cena dzierżawy pojedynczej sprężarki zależna jest od stanu, wieku oraz funkcji maszyny. Producent zawiera z nami umowę na czas określony, w tym czasie będziemy zobowiązani do comiesięcznego uiszczania odpowiedniej sumy abonamentu, w zamian za perspektywę korzystania z kompresorów w swojej fabryce. Po upływie kontraktu możemy kompresory spalinowe nabyć albo tez zrezygnować z wynajmu. Następną, ciekawą alternatywą jest nabycie urządzenia z drugiej ręki. Wiąże się to jednak z niebezpieczeństwem zakupu trefnego sprzętu, chociaż cena powinna być bardzo dogodna. Powinniśmy używane kompresory nabywać u sprawdzonego sprzedawcy, np. dużej firmy, która systematycznie wymienia urządzenia na lepszy model. Tego typu używane kompresory spalinowe mogą nam służyć jeszcze wiele lat, trzeba jedynie przestrzegać odpowiedniej konserwacji sprzętu. 

Wysokiej jakości kompresory do zastosowania przemysłowego są dość kosztownymi urządzeniami. Debiutujący biznesmen może nabyć je w niższej cenie, wybierając używane egzemplarze. Można również wydzierżawić nowy kompresor prosto od producenta. 

Zobacz także: atmos chrast

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *