Kompresory spalinowe

Sprężarki spalinowe znane są ludziom już od dawna, w licznych sektorach są one w powszechnym zastosowaniu. Spore firmy zazwyczaj mają ich w nadmiarze, gdyż obecnie większość hal produkcyjnych wymaga do funkcjonowania kompresorów. Jednak w momencie zakładania nowej działalności zakup od początku nowego sprzętu będzie wiązać się z całkiem sporym wydatkiem. Gdzie kupować kompresory spalinowe, żeby nie wydać na nie fortuny?

Zobacz również: serwis atmos

Żeby zaopatrzyć swoją pierwszą fabrykę w sprężarki najlepszej klasy nie musimy wcale ich kupować, wystarczy wybrać możliwość leasingu. Biznesmeni mogą go uzyskać głównie u producenta sprężarek, dysponują oni nie jedynie nowymi maszynami, ale również używanymi. Oczywiście kwota dzierżawy jednej sprężarki zależna jest od kondycji, wieku oraz możliwości maszyny. Producent podpisuje z nami kontrakt na czas ograniczony, w tym czasie jesteśmy zobowiązani do comiesięcznego wpłacania odpowiedniej sumy abonamentu, w zamian za perspektywę używania kompresorów we własnej firmie. Po upływie kontraktu możemy kompresory spalinowe odkupić lub tez zrezygnować z wynajmu. Kolejną, atrakcyjną opcją jest nabycie urządzenia z odzysku. Wiąże się to oczywiście z niebezpieczeństwem kupna trefnego sprzętu, chociaż cena może być bardzo interesująca. Powinniśmy używane kompresory nabywać u rzetelnego sprzedawcy, np. dużej firmy, która regularnie wymienia sprzęt na lepszy model. Takie używane kompresory spalinowe mogą nam służyć jeszcze parę lat, trzeba tylko przestrzegać odpowiedniej konserwacji sprzętu. 

Profesjonalne sprężarki do użytku przemysłowego są raczej kosztownymi urządzeniami. Debiutujący przedsiębiorca może nabyć je w niższej cenie, wybierając używane egzemplarze. Można także wydzierżawić nowy kompresor prosto od producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *