Noclegi na wakacje – gdzie ?

gubalowka

Zakopane od dawna jest jednym z najczęściej odwiedzanych kurortów w Polsce. Miejscowość położona w Tatrach przyciąga mnóstwo ludzi, którzy wybierają się na krótkie wycieczki, lub też szukają noclegów w Zakopanem, by móc poznać możliwie najwięcej lokalnych atrakcji. Czemu warto przyjechać do stolicy Tatr?

Najważniejsze atrakcje w Zakopanem

Spędzając urlop w Zakopanem trzeba udać się nad Morskie Oko, czyli największe, a jednocześnie najbardziej popularne jezioro w Tatrach. Wycieczka przypadnie do gustu każdemu kto lubi podziwiać malownicze widoki, ponieważ podczas spaceru nad Morskie Oko tych z pewnością nie braknie. Spacer na pewno przypadnie do gustu osobom lubiącym dużo chodzić, ponieważ droga nad Morskie Oko mierzy blisko 8 km.

W tatrzańskim kurorcie znajdują się również muzea poświęcone postaciom związanym z Zakopanem, na przykład Muzeum Stylu Zakopiańskiego poświęcone Witkacemu, Harenda, czy Muzeum Kornela Makuszyńskiego. Kilkuletnich turystów na pewno ucieszy wizyta w Muzeum Figur Woskowych.

Do Zakopanego dobrze wybrać się w okresie zimowym – co roku organizowane są tam zawody w skokach narciarskich. Nudzić się nie będą również turyści, którzy lubią nie tylko oglądać lecz również trenować sporty zimowe. W kurorcie są świetne przygotowane stoki narciarskie o zróżnicowanym poziomie trudności, nie brakuje tam również lodowisk.

Zakopane to miasteczko, w którym znajdują się liczne kwatery. Ludzie decydujący się na urlop w tym miejscu mogą wybrać różne rodzaje kwater, na przykład apartamenty, hostele, domki z drewna czy tradycyjne kwatery prywatne. Co istotne noclegi Zakopane można znaleźć w licznych zakątkach korortu, co sprawia że każdy znajdzie miejsce dopasowane do swoich potrzeb niezależnie od tego czy chce nocować w sercu kurortu, czy też na jego obrzeżach.

Zobacz również: noclegi Szklarska Poręba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *