Robimy zakupy w niedzielę w 2018 roku

Zakupy to w głównej mierze kupowanie, relaks i odnajdowanie promocji. To żywioł dużej grupy osób, który możemy przypisać do terminów i sfer zakupów. To kłopotliwe, nie każdy będzie tak samo przystępował do zakupów, jak i do innych sfer naszego życia. Niejednokrotnie pozyskujemy jedynie to, co jest dla nas niebezużyteczne i niezbędne. Nie pozwalamy sobie na drobne przyjemności czy również inne takie kwestie. To nie jest do końca porządne oraz pomyślne. Trzeba nie zapominać, że naturalnie takie zakupy dają nam pewne pole manewru, jakie powinniśmy natychmiast wykorzystać. W przeciwnym razie nie będziemy w stanie dopasować własnych standardów życia do tego, co oferują nam punkty każdego dnia.

 

Od marca 2018 punkty handlowe zamknięte w wyłonione niedziele

Tak było do tej pory – sklepy były osiągalne jakiegokolwiek dnia (niemal każdego, nie licząc dni wolnych od pracy), włączając z niedzielami. Od marca 2018 roku wkroczyła w życie regulacja, która zakazuje w wyłonione niedziele otwierania sklepów zatrudniających pracobiorców oraz zmuszających ekspedientów do pracy – więcej na ten temat można dowiedzieć się na witrynie internetowej zakaz handlu wyjątki lista.

Ustawowo w wyselekcjonowane niedziele otwarte są w stanie być wyłącznie:

•             Stacje benzynowe

•             Sklepy osiedlowe (pod warunkiem, że za ladą stanie właściciel sklepu)

•             Punkty i galerie znajdujące się na dworcach kolejowych

•             Lodziarnie oraz kawiarnie

Wszystkie inne punkty sprzedaży, galerie, supermarkety czy inne budowle handlowe powinny być zamknięte. Co grozi za nieprawne otworzenie punktu sprzedaży w wybraną niedzielę? Kontrolerzy, którzy w tym czasie przeprowadzają inspekcje mogą z góry ustalić bezwzględny mandat na właściciela firmy bądź nawet mierzyć sprawę do sądu celem wnikliwego przeanalizowania złamania ustawy i dotkliwszego ukarania przedsiębiorcy.

 

Sprawdź spis niedziel bez handlu

Jednych zakupy w niedziele nęcą, inni tudzież całkowicie nie są na to podatni. Jak na razie ustawa spotyka się z mieszanymi odczuciami obywateli. To, co jest pewne to zamęt – nieraz po prostu nie wiemy, jakie niedziele są bez handlu – wszystkich zaciekawionych gorąco zapraszamy na domenę internetową zakaz handlu sklepy internetowe, gdzie mieści się wyjątkowy terminarz z wykazem, w jakie niedziele roku będziemy w stanie zrobić zakupy.

Jak na razie ustawa przewiduje zakazy handlu w dwie niedziele w miesiącu, niemniej jednak do 2020 roku każda niedziela będzie bez handlu. Polscy politycy wzorują się na rozporządzeniu z Niemiec, gdzie od paru lat wszelkie galerie lub ewentualnie inne punkty handlowe są ustawowo zamknięte. Czy pomysł ten odnajdzie uznanie wśród Polaków – na efekty musimy poczekać. Pierwsze niedziele bez handlu są za nami – następne już wkrótce. Wypróbuj na domenie internetowej, kiedy masz prawo zrobić niedzielne zakupy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *