Witaminy – czy opłaca się je zażywać?

Witaminy oraz elementy mineralne są koniecznymi elementami diety każdego człowieka. Są one wymagane do funkcjonowania niemalże każdego systemu w organizmie. Między innymi dopasowują przemianę materii, oddziałują na układ immunologiczny, system hormonalny. Niestety o tej istotnej zasadzie zapomina znaczna część nowoczesnego społeczeństwa. Życie w notorycznym stresie, w nieustającym pośpiechu, brak słusznej dawki ruchu, nieregularne posiłki oraz brak porządnego czasu relaksu i odpoczynku powoduje ciąg licznych nieprawidłowości w funkcjonowaniu organizmu. 

Czy widziałeś może biotyna na porost włosów efekty

Jaka opinia istnieje w stworzonym przez nas świecie? Ewidentnie, że należy brać sporo witamin. Z jakiej przyczyny? Ponieważ witaminy są zdrowe oraz tylko one w naszym zdrowiu są w stanie nas zostawić. Jednak czy to naprawdę jest prawda? Jakkolwiek w ostatnich czasach w mediach, prasie i Internecie jest coraz więcej głosów, jakoby witaminy właśnie nie tylko na zdrowie przychodziły z pomocą, lecz jeszcze szkodziły. Mówi się, iż choćby witaminy A, C czy E w czasie, gdy stosujemy je bardzo długo mogą wywołać niekorzystne skutki w stworzonym przez nas organizmie. Może w takim razie, porządniej jest zamienić witaminy tylko ożywczymi warzywami i owocami? Z tego względu należy powiedzieć, iż witaminy w tabletkach nie szkodzą, to zbyt duże uproszczenie. Właściwie nigdzie jednakże nie potwierdzono przypadków zatrucia się witaminą E. Zwłaszcza, iż charakteryzuje się ona bardzo niską toksycznością – podobnie, jak niedobór witaminy h. Ewidentnie, jeśli ktokolwiek przekracza napisaną na opakowaniu dawkę robi to jedynie na swoją własną odpowiedzialność. Niestety, prawdą jest, iż groźne może być przyjmowanie witaminy A. Dlaczego? Dlatego, że może ona powodować bóle głowy albo biegunkę czy generalnie obniżać nasze samopoczucie.

Jednak, aby to w ogóle miało miejsce, należy dziennie przewyższać jej podstawową dawkę, aż dziesięciokrotnie. Jak można zauważyć, witaminy są zdrowe oraz mogą nam pomagać. Jedyny problem jest tak naprawdę w samych ludziach. Zachowujemy się jak małe dzieci, które nie umieją czytać. A wystarczy spojrzeć na ulotkę i ujrzeć, co jest na niej napisane, żeby zamiast migreny zachować zdrowie. Dodatkowo, nawet jeśli przyjmujemy regularnie witaminy nie powinniśmy wcale rezygnować z jedzenia świeżych warzyw oraz owoców. One zawierają w sobie to samo, co witaminy w kapsułkach. A do tego wszystkiego są pyszne. Witaminy, jak inne przedmioty na tym świecie, trzeba zażywać po prostu z głową. Nie możemy zapominać o pożywnym pożywieniu, ani o owocach. One są tylko i wyłącznie wzbogaceniem opisującej nas diety oraz tak powinny być traktowane. Jako tradycyjne suplementy, zdrowe tak, lecz tylko suplementy. 

Sprawdź także : zdrowe mocne włosy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *